11 põhjust hakata maakleriks

„Ah, mida see maakler ikka teeb? Viskab kuulutuse üles ja teenib olematu töö eest kopsaka vahendustasu.“ Just taolises stiilis lausejuppe on meist ilmselt kõik kuulnud. Tihtipeale ei suudeta aga ette kujutada seda tööd, mis objekti vahendamise taga on ega ka neid suuri rasvaseid plusse, mis selle ametikohaga kaasnevad. Selles artiklis keskendume just viimasele.

1. Paindlik tööaeg. Saad olla oma aja peremees. Asi, mis on ülimalt ihaldusväärne, kuid enamike ametite kontekstis jääb pelgalt helesiniseks unistuseks. Kinnisvara tööpõld on küll suur ja lai, kuid maaklerina otsustad ise, kuna täpsemalt end töölainele sätid. See tähendab, et on võimalus sobitada tööd eraeluga. Muudes eluvaldkondades on üldjuhul teistpidi.

2. Tasu vastavalt tööle. Piir on taevas, kinnisvaramaakleri teenistusel ei ole ülempiiri. On aga tõsiasi, et suur osa uutest maakleritest väljub aasta-kahe jooksul valdkonnast, kuna nad saavad aru, et suure raha teenimine ei käi nipsuga. Nagu iga ameti puhul, on edu võtmesõnadeks järjepidevus, kannatlikkus ja mõistagi töökus.

3. Palju uusi tutvusi. Maaklerina on võimalus kokku puutuda väga paljude inimestega, kellel on erinev taust, erinevad huvid ja erinevad vajadused. Inimeste abistamine kodude ostmisel ja müümisel sobib tihedate isiklike suhete arendamiseks lugematu arvu huvitavate inimestega. Kinnisvara valdkonna sotsiaalne aspekt annab võimaluse rohkem n-ö välja saada ja senisest enam inimesi tundma õppida.

4. Võimalus inimesi aidata. On ülimalt hea tunne, kui aitad inimesel leida kodu, mis on just see, mida ta otsib (eriti, kui klient pole tegelikult päris kindel, mida ta otsib). Nagu ütles meie maakler Kristel, siis inimeste aitamine valmistab rõõmu. „Kõige suurem tänu on kliendi usaldus. On hea tunda end vajalikuna, teisi aidata ja toetada,“ sõnas ta.

5. Arengupotentsiaal. Tunne ja teadmine, et oled kuhugi elus jõudnud, nautides seejures kaasas käivat protsessi, on mõnus. Turud, maitsed ja trendid muutuvad pidevalt. Kinnisvaraalane elukutse ei tähenda ainult kinnisvara, see hõlmab ka majandust laiemalt, regulatsioone, ehitust, projekteerimist, psühholoogiat, strateegiat, hindamist, keskkonnaküsimusi, turundust ja läbirääkimisi. Maaklerina õpid alati uusi asju ning arendad oma oskusi.

6. Väljakutsed. Tihtipeale ei ole kliendile tema ideaalse kodu või vastupidi, ostja, leidmine sugugi lihtne. Muide, meie maaklerid on mitmel puhul maininud, et naudivad nii väljakutseid pakkuvaid objekte kui ka lihtsaid müüke. Maaklerina saad kogeda mõlemat.

7. Eesmärgistamine. Maaklerid on öelnud, et selles ametis on nad läbi teinud märkimisväärse isikliku arengu. Maaklerina hakkad senisest enam mõistma eesmärkide seadmise ja saavutamise olulisust, sest selles ametis ilma eesmärkideta lihtsalt ei saa.

8. Kaunid kodud. Kellele meist ei meeldi kaunid majad, maitsekalt lahendatud sisekujundus ja üleüldse õdusad kodud? Maaklerina on suurepärane võimalus ühendada hobi ehk kirg kodude, arhitektuuri ja sisekujunduse vastu enda igapäevase tööga.

9. Tõeline seiklus! Iga päev toob midagi uut. Maaklerina võid ju planeerida eelneval õhtul järgmise päeva täielikult ära, kuid juba enne hommikusöögi lõppu võib kõik olla pea peal. Klientidega kohtumine ja kodudes käimine hoiab sind liikumises, mis muudab päevad huvitavaks ja vähem argiseks. Rutiinitalumatutele kahtlemata positiivne nähtus.

10. Lihtsuses peitub võlu. Tihtipeale köidab kinnisvara kui valdkond inimesi, kes on tüdinenud keerulise tööelu elamisest. Kinnisvara baasteadmiste omandamine on üsna lihtne: turutrendid, seadustamine ja investeerimine on teemad, mida saad hõlpsasti omandada, surfates kasvõi pelgalt veebiavarustes.

11. Tööd on alati. Ükskõik, mis meie pöörases maailmas ka ei juhtuks, inimestel on alati vaja kohta, kus elada. Jah, tehnoloogia arenguga tuleb ka kinnisvara valdkonnas ajaga juurde üksjagu automatiseerimist (mis on hea!), kuid vajadus inimeste järele, kes oleksid müüjatele ja ostjatele abiks, jääb alles. Seega, maaklerina on sul tööd alati.

 ---

Otsi pakkumisi
Vali objekti tüüp
Kõik objekti tüübid
Korter
Maja
Majaosa
Suvila
Äripind
Maa